Druhy papírů a tisk

 

Co vše umíme a nabízíme ke standardnímu tisku?

Laminace - pokud se rozhodnete mít svoje dokumenty laminované, ať už jsou to letáky, nápojové lístky a menu do hospod a restaurací, nebo pevné skládané letáky, které mají působit luxusně, můžeme vám nabídnout možnost laminace, a to hned více způsoby.
 
Kapsová laminace - tato varianta je velmi jednoduchá a zpravidla se nejčastěji využívá pro výrobu nápojových lístků, menu a nabídek do restaurací, hospod a všude tam, kde hrozí bezprostřední polití nebo kontaminace tekutinami. Tento výrobek označujeme jako 100% voděodolný (voděodolný je pouze takový výrobek, který nemá poničené nebo rozlepené rohy a okraje velmi nešetrným používáním).
Nabízíme velmi pevné a odolné kapsové laminační fólie o síle 125 mic. a 150 mic. (obojí formát A4 a A3). Fólie vyšších gramáží (175 a 250 mic.) po předchozí konzultaci. V případě zájmu o tuhle službu navštivte náš produkt nebo nás kontaktujte e-mailem.
 
Rolová laminace - tato varianta se nejčastěji využívá k zušlechtění tiskovin, firemních sloh, skládaných letáků a brožur nebo vizitek. Nejedná se o 100% voděodolnou laminaci, okraje lamina a papíru jsou seříznuté. Laminaci nabízíme v lesklé i matné variantě a zároveň může být jak oboustranná, tak i jednostranná. 
V případě zájmu o tuhle službu nás kontaktujte e-mailem, kde vám sdělíme cenovou nabídku.
 
Katalogy - nabízíme možnost tisku katalogů a jejich dokončení s různými druhy vazeb, V1 (skoby), V1 s oky (skoby s úchytem do šanonu), V2 (slepené listy ve hřbetu), V2 PUR (slepené listy ve hřbetu velmi odolným lepidlem), V3 (šitá drátem z boku), V3 přelepená páskou (šitá drátem z boku přelepená páskou).

 

Jaký papír vybrat?

Ať už si vyberete jakýkoliv papír z naší nabídky, je to jen na vás. Měli byste však před výběr vědět, jak který typ papíru vypadá a zda splní vaše očekávání nebo účel, pro který jste reklamní pexeso připravili.
 
Křídový matný a lesklý - jedná se o bezdřevé papíry, které jsou oboustranně natírané leskle nebo matně. Matný křídový papír působí matně, avšak tisková vrstva se do jisté míry leskne a výsledek působí kontrastně (nelze očekávat stejný efekt, jako při použití parciálního nebo 3D laku). Na lesklém křídovém papíře dobře vyniká barevnost, jas barev a celkově může výtisk působit barevněji a živěji. Oproti matnému křídovému papíru je lesklá verze ve stejné gramáži tenčí a do jisté míry měkčí.
 
Ofsetový (běžný papír) - jedná se o bezdřevý nenatíraný papír, který se používá v domácích tiskárnách, na hlavičkové a dopisní papíry, sešity a všude tam, kde má výsledný produkt působit přírodněji. Tisk na papíře díky jemné struktuře nepůsobí tak vystouple.
 
Cyklus ofset - jedná se o nenatíraný přírodní papír, který má přírodní lehce našedlý odstín a je ze 100 % složen z recyklovaných vláken. Papír má certifikaci FSC®. Často se používá pro tisk publikací, knih, katalogů a plakátů.

 

Jakou gramáž zvolit?

V naší nabídce najdete možnost tisku na papíry od 80 g/m2 až do 300 g/m2. Je zcela na vás, kterou možnost si zvolíte, ale před nákupem je dobré znát alespoň základní informace o námi nabízených gramážích.
 
80 g/m2 - používán jako běžný kancelářský papír
 
90 g/m2 - často využíván na hlavičkové papíry, dopisní papíry
 
100 g/m2 - nejčastěji jako hlavičkové papíry, vnitřní listy katalogů
 
115 g/m2 - obvykle pro prestižní dokumenty, oznámení
 
120 g/m2 - obvykle pro prestižní dokumenty, oznámení
 
135 g/m2 - standardní letáky, brožury, vnitřní listy lepších katalogů
 
170 g/m2 - letáky, brožury, oznámení, vnitřní listy lepších katalogů
 
200 g/m2 - letáky, diplomy, čestná uznání atp.
 
250 g/m2 - obálky katalogů, skládané brožury
 
300 g/m2 - obálky katalogů, skládané brožury, oznámení
 
Informace uvedené výše jsou pouze naše doporučení nebo reálné zkušenosti, která gramáž se na jaký produkt nejčastěji používá. Dokážeme ale vyrobit váš produkt na jakoukoliv gramáž. V případě nejasností nebo dalších dotazů se na nás obraťte, rádi vám poradíme.

 

Příprava tiskových dat a velkoformátových fotografií

Tisková data pro letáky prosíme připravujte v přesném formátu tak, jak jste objednali jejich tisk. Tisková data musí obsahovat ořezové značky a tzv. spadávku (přesah grafiky, alespoň 3 mm, který se po vytištění ořízne). Bez této spadávky nemůžeme zajistit správný tisk. Připravená tisková data musí být ve formátu PDF.

Pro tisk velkoformátových fotografií stačí zaslat fotografii v digitální podobě a do poznámky v objednávce uvést požadovaný rozměr, popř. šířku pasparty (rám kolem fotografie, nejčastěji bílý nebo šedý). Obecně platí, že čím kvalitnější fotografie, tím kvalitnější výsledek. Kvalitu fotografie Vám na přání zkontrolujeme.

 

Dodání tiskových dat

Připravená tisková data popř. fotografie pro velkoformátový tisk fotografií nám zašlete přes službu www.uschovna.cz nebo www.wetransfer.com na e-mail obchod@superstojany.cz. Data zaslaná přes službu www.ulozto.cz nebudou přijata ke zpracování. Přijetí tiskových dat Vám e-mailem potvrdíme.

Společnost BLAC Arts s.r.o., provozovatel online obchodu www.superstojany.cz, nenese žádnou zodpovědnost za špatně připravená tisková data a na základě toho špatně vyrobenou zakázku.